Kostelec nad Labem Pěší trasy:

Mapa Umístění Startu a kontroly v Kostelci nad Labem

mapa umístění STARTU a KONTROLY - Kostel
Trasa   K1 – 12 km

Ze startu dojít na náměstí ve městě, tam se napojit na zelenou značku a  po ní projít městečkem ke hřbitovu. Kolem hřbitova pokračovat po zelené až do Záryb a následně až na břeh Labe. Poté jít po břehu Labe protiproudně po cyklostezce do Brandýsa  n.L. k mostu – do prostoru pod zámkem. Tam odbočíte doleva na most a budete pokračovat do Staré Boleslavi, kde cca 200 m před náměstím je po pravé straně CÍL (tělocvična s hřištěm, poznáte to i podle jídelny „U Karla IV“, která je v průčelí u silnice a zároveň podle vyvěšeného baneru „Podzimní stezka Polabím“).

Na trase není kontrola.

K1 2018 - 12 km.png
Trasa   K2 – 15.5 km

    Ze startu u hřiště půjdete do města přes které budete pokračovat v přímém směru až k železničnímu přejezdu). Před ním však odbočíte doleva a budete pokračovat po místní komunikaci s odbočením po 1,5 km po silnici směr POLERADY. Před vstupem do vesnice odbočíte doprava a budete pokračovat po silnici směr Brázdim. Po 1 km dojdete na křižovatku, kde se dáte doleva a po 300 m dojdete k obci VELIKÝ BRÁZDIM, kde odbočíte doprava na stezku, která vás po chvíli dovede do STARÉHO BRÁZDIMU, kdy kolem zvonice dojdete na silnici, k restauraci u Vernerů. U ní se dáte doleva a pokračujete na konec obce, kde odbočíte doprava na polní cestu, která vede na vyvýšeninu zvanou KUCHYŇKA, kde je na od 9,15 do 14 hod. KONTROLA (na vrchol vede od silnice červený trojúhelníček). Pak se vrátíte zpět do vesnice (možnost občerstvení včetně jídla v restauraci u Vernerů – od 11 hod. – a sem by byla v případě špatného počasí i přesunuta kontrola) a u rozcestníku turistického značení se vydáte po červené doleva směr Jenštejn, ale cca po 1 km odbočíte doleva a po účelové komunikaci, která je zároveň cyklostezkou č. 8196 dojdete do POPOVIC. Při vstupu do obce na silnici odbočíte doprava a po 200 m zase doleva na silnici, která Vás dovede k rybníku v části HRUŠOV (dobrá možnost odpočinku u vody), kde se napojíte na HRUŠOVSKÉ  STROMOŘADÍ a budete pokračovat po cyklotrase č. 8196. Jím, po překročení železniční trati, projdete až na kraj BRANDÝSA NAD LABEM. Tam na silnici odbočíte doleva a po 50 m doprava a kolem nemocnice dojdete do prostoru nad Penny Marketem, kde se u základní školy dáte doleva a po 50 m zase po doprava dolů jednosměrnou silnici do prostoru pod zámkem. Tam odbočíte doleva na most a budete pokračovat do Staré Boleslavi, kde cca 200 m před náměstím je po pravé straně CÍL (tělocvična s hřištěm, poznáte to i podle jídelny „U Karla IV“, která je v průčelí u silnice a zároveň podle vyvěšeného baneru „Podzimní stezka Polabím“).

KP_2_15.jpg
Trasa   K3 – 24.5 km

Až na kontrolu KUCHYŇKA shodné s trasou 15 km. Pak se vrátíte zpět do vesnice (možnost občerstvení včetně jídla v restauraci u Vernerů – od 11 hod. – a sem by byla v případě špatného počasí i přesunuta kontrola). Z rozcestníku půjdete po červené přes obec směr MIŠKOVICE. Po obejítí obce přejdete stále po červené silnici směr Veleň, ale po cca 200 m z ní odbočíte doleva na účelovou komunikaci, která Vás dovede do PŘEZLETIC, kde se dáte doleva po cyklotrase 0034 do PODOLÁNKY. V Podolánce na rozcestí cyklostezek odbočíte doprava a stále po cyklotrase 0034 přejdete hlavní silnici a souběžně s červenou značkou dojdete do JENŠTEJNA, kde je samokontrola u vchodu na zříceninu hradu (razítko u pokladny). Z Jenštejna budete pokračovat po červené značce přes hlavní silnici do CVRČOVIC, kde se k červené připojí cyklotrasa č. 8196. Po ní odbočíte za Cvrčovicemi  (cca 1 km ve směru na Brázdim) doprava a stále po  cyklostezce po účelové komunikaci dojdete do POPOVIC. Při vstupu do obce na silnici odbočíte doprava a po 200 m zase doleva na komunikaci k rybníku v části HRUŠOV (dobrá možnost odpočinku u vody), kde se napojíte na HRUŠOVSKÉ  STROMOŘADÍ. Jím, po překročení železniční trati, projdete až na kraj BRANDÝSA NAD LABEM. Tam na silnici odbočíte doleva a po 50 m doprava a kolem nemocnice dojdete do prostoru nad Penny Marketem, kde se u základní školy dáte doleva a po 50 m zase po doprava dolů jednosměrnou silnici do prostoru pod zámkem. Tam odbočíte doleva na most a budete pokračovat do Staré Boleslavi, kde cca 200 m před náměstím je po pravé straně CÍL (tělocvična s hřištěm, poznáte to i podle jídelny „U Karla IV“, která je v průčelí u silnice a zároveň podle vyvěšeného baneru „Podzimní stezka Polabím“).

KP_3_24.jpg